Požádala o dodatečné povolené „chatičky“ v rekreační oblasti na břehu rybníka Dehtář!
Kauza černé stavby Lucie Kozlové, náměstkyně hejtmana Martina Kuby dospěla do další fáze. Vaše dotazy na to, co se děje s její „chatičkou“ se množí. Mnoho otázek měli také tamní chataři, protože se na domě dlouho pracovalo, zmizelo lešení a teď se nic neděje. Obrátili se proto na českobudějovický magistrát s žádostí o poskytnutí informací a 27. května dostali odpověď.
Část sdělení:
„Stavební úřad dne 22.04.2026 vydal pod č. j. SU/2165/2026-4 oznámení o zahájení řízení o nařízení odstranění stavby rekreační chaty Žabovřesky, Dehtáře na pozemcích st. p. 190/1 a 190/2, v katastrálním území Dehtáře u Českých Budějovic podle ust. § 250 odst. 1 zákona č. 283/2021 Sb., stavební zákon, ve znění pozdějších předpisů, adresované vlastníkovi stavby.
Ve shora nadepsaném oznámení o zahájení řízení byl vlastník stavby poučen o možnosti podat ve lhůtě 30 dnů od zahájení řízení žádost o dodatečné povolení stavby. Žádost o dodatečné povolení stavby stavební úřad obdržel dne 19.05.2026.“
A já Vám to teď „přeložím“. Politička Kozlová se rozhodla stavbu zlegalizovat. Teď bude důležité, jak přísní nebo benevolentní budou příslušní úředníci v případě, že se rozhodnou vydat dodatečné povolení stavby.

Vzpomínáte si, jak Kozlová před kamerou České televize slibovala, že zbourá jedno patro, aby sousedovi nestínila výhled? A znovu připomínám, že stavby v této rekreační lokalitě musí splňovat další podmínky. Tak uvidíme, zda zákony a právní předpisy platí pro všechny!
A nakonec si dovolím ještě pár vět. Často v komentářích pod mými příspěvky píšete, že mi hejtman Kuba leží v žaludku a pořád o něm píšu. Mohu vás ujistit, že tento politický pokrytec mi v žaludku ani nikde jinde neleží. Nejsem volička v daném kraji, jeho parta mi život nekomplikuje, ale jsem novinářka a obracejí se na mě lidé s náměty a já je prověřím, sesbírám data a napíšu článek. Kdyby hejtmanství velel jiný politik, jiné strany a chovali se tak nezodpovědně jako současná vládnoucí garnitura, psala bych o nich.
Možná by vám, kteří si to myslíte prospělo, zamyslet se nad tím co píšu, zjistit si další fakt a nehltat PR výstupy Kuby a jeho věrných v médiích. Chce to více kriticky myslet. Možná by stačilo pro začátek pustit si a sledovat online přenosy ze zasedání městského a také krajského zastupitelstva a třeba byste se hodně divili, jak se ten uhlazený a slušný pan hejtman chová ke svým kolegům a přítomným občanům. Kritizovat je jednoduší a myšlení někdy bolí.
Chatařů v této oblasti je mi upřímně líto. Politika jim vstoupila do života způsobem, který musel narušit vztahy i důvěru. A obnovit ji bude sakra těžké.
Při čtení aktuálních zpráv o nepovolené stavbě paní náměstkyně Kozlové si nemohu nevzpomenout na tón, jakým dokázala veřejně přisuzovat odpovědnost druhým a rozdávat lekce o dodržování pravidel v době, kdy navrhovala radě města ukončit působení naší organizace v městském objektu na Plzeňské ulici.
Celý tehdejší proces vyvrcholil výpovědí z nájmu. Měsíc poté mi paní náměstkyně jakoby mimochodem zaslala e-mail, ve kterém uvedla, že jistě chápu, že jsem městu způsobila „nemalé potíže, patrně i finanční škodu“ v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí městského objektu, z něhož nám krátce předtím sama „pomohla“ zajistit odchod. Po takovém e-mailu jsem si uvědomila, že některým lidem nestačí „vyhrát“, ale potřebují přidat ještě další dávku nátlaku.
Možná právě proto dnes tolik lidí se zájmem sleduje i dění kolem Dehtáře. Nejde jen o jednu stavbu této paní. Jde o důvěru, že pravidla platí pro všechny stejně a že veřejná moc je vykonávána otevřeně a férově a není zneužívána.
Ztratit důvěru veřejnosti je velmi snadné.
Jedné rodině zbourají a druhé političce povolí. Prostě musíš být majetný nebo mafián.
Je třeba na podzim ten dobytek s ODS odstranit z radnice u voleb.
Dobrý den paní Aleno, opět musím poděkovat za Vaši neutuchající práci, práci novináře, tak, jak má vypadat.
Děkuji za slova uznání a podporu.
Děkuji za Vaši práci… jste nám obyčejným smrtelníkům velkou oporou a prostředníkem.
Děkuji za slova uznání.
Za cca 5 měsíců máme komunální volby, takže nezapomeňte kdo podporuje lumpárny paní Kozlové.
Tak to je hnus. Já jsem si myslela, že už to zbourala, pokud jí to povolí, bude to výsměch všem.
Prostě dům zbourat tam nemá co dělat.
Kozlová ma dobré míry,jestli je tohle chatička,tak jak vypadá u Kozlíků domek?že vy hrádeček.
Když s hejtmane a pod hejtmanem bude pracovat Kozlová, tak samozřejmě už nikdy nevolit. Na takové funkci nemůže být někdo kdo tvrdil, že já nevím o projektu nic, to jsme nechala manželovi. Na co se čeká? Hejtman od té doby mlčí. Ona také. Co toje? a co si lidé mají myslet za naše peníze?