Opoziční poslanci trpí od parlamentních voleb ztrátou paměti!
Pokud se zajímáte o dění na politické scéně, pak mi jistě dáte za pravdu, že sledovat nedělní politické debaty začíná být čím dál náročnější na nervovou soustavu. A podrobit je mediální analýze jen často nad lidské síly.
Drtivou většinu posloucháme kritiku, urážky, nálepky, výsměch, obviňování bez věcných argumentů. Vlastně jeden mají všichni opoziční politici společný. Za všechno může Babiš a jeho vláda. Ne jinak tomu je v případě sobotního incidentu na fotbalové Slávii. Přesto, že zatím nic nenasvědčuje, že by incident měl jakýkoli politický podtext, našli se tací, kteří ho s politikou spojují. S velkou dávkou ironie musím konstatovat, že bych se vlastně divila, kdyby za to nemohl Babiš.

V nedělní Partii na CNN Prima News poslankyně Olga Richterová (Piráti) velmi distingovaným způsobem oznámila, že: „Sport je odrazem toho, jak funguje společnost a bohužel a bohužel také odrazem toho, jaké výroky používá naše vláda, když mluví zástupci vlády o parazitech a méněcenných lidech, tak vy přispíváte k tomu, že to násilí je ve společnosti běžnější a od toho verbálního může dojít k takovým to incidentům. Přála bych si, aby od lidí, kteří reprezentují tuhle zemi některé věci nezaznívaly.“
V Nedělní debatě na ČT prohlásil Martin Kupka, šéf ODS, že by si přál: „Aby ta agrese i verbální agrese a dívám se na pana Macinku, i v politice ubývala a aby to nebyla přehlídka hulvátství.“
Přátelé, promluvili političtí pokrytci! Opozice, která ztratila paměť, nebo se o to snaží a myslí si, že lidé jsou hlupáci a už na to, co předváděli v uplynulém volebním období, kdy byli ve vládnoucí partě, zapomněli. Tak pro oživení paměti připomeňme těm současným mravokárcům ta nejhorší hulvátství.
Své politické rivaly označili za antisystémové živly, dezoláty, proruské šváby, dezinformátory, Putinovu pátou kolonu, extrémisty, populisty, frustráty. Poslanci k tomu tehdy dostávali i komunikační kartičky Otakara Foltýna, který byl koordinátorem strategické komunikace Úřadu vlády. Ten část občanů označil za svině a chtěl před nimi kopat příkopy. Teď když jsou v opozici, označují Babišovu vládu za hnědou vládu, nácky, kolaboranty a fašisty.
Dalším „slušňákem“ z řad ODS je Pavel Novotný, bývalý starosta Řeporyjí, jehož výroky se mi příčí vypisovat, a který byl za ně dokonce odsouzen. Velmi zdárně mu sekundují europoslanci Tomáš Zdechovský a Danuše Nerudová. Krok s nimi drží senátorka Němcová, pro ostré slovo nešla daleko Jana Černochová, Markéta Pekarová Adamová, Jan Jakob a další. Nezapomenutelná je také Eva Decroix, která nazvala vládu a její voliče svoločí.
V médiích a na sociálních sítích pak měli potřebu vyjádřit se k incidentu na Slávii i někteří bývalí politici, údajné celebrity, umělci, kteří „sloužili“ minulé vládě, a tak vinu za sobotní události svedli na vládu současnou. A slovník, který většina z nich používala nebudu raději publikovat.
Co napsal Mirek Topolánek, Jan Hrušínský nebo Jakub Janda, se dočtete zde:
Výborně paní Alenko, přesně popsaná situace, opozice stále bourací, vše dělali jen pro sebe a teď podraží novou vládu každý den. Je to jasné Babiš to zvládá s přehledem. Mějte hezký den, kéž by bylo víc takových slušných novinářů.
Tak stejnou rétoriku použivala celou dobu jejich vládnutí. Na nic jiného se nezmohli.
Za minulé vlády se střílelo na fakultě a byla povodeň. Taky odraz Fialový vlády co na to Topolánku, Hrušínský a další jelita.
Nic lidi neřešte. Prostě za každou špatnou věc může kdo? No přece Babiš!!!!!!
Opozice je hnůj.
Z té opozice IQ jenom pryští…..za cokoliv může Babiš a Macinka, popřípadě Okamura….Bohnice budou za chvilku narvané, tolik volně se potulujících bláznů jsem už roky neviděl……
Já bych navrhovala, aby vládní koalice tyto debaty bojkotovala, je to pořád dokola, je to o ničem. Řeznik se už při pokládání otázek vládním politikům tváří jako Bůh pomsty, skáče jim do řeči, nedá se to poslouchat. Na plat veřejnoprávního Řezníka, já přispívat fakt nechci!
Opoziční kolovrátek, nic jiného než zabránit vládě cokoli udělat bez toho, aby ji poškodili, protahovat, pomlouvat, nadávat, nepustí je slovu.
Zrušit tyto debaty, akorát štvou lidi mezi sebou. Tohle nikdy nebylo.
Proč tu sebrankou sledujete ,vůbec se na to nedívám a jsem v klidu a žádný blbec z ČT mě neunavuje svými názory.
Dobrý den, protože to je moje práce. Nemohu zpracovat analýzu něčeho, co jsem neviděla.
perfektně jste to napsala…
Děkuji za slova uznání.