Politička hnutí Naše Česko, pravá ruka Martina Kuby a její černá stavba

Slibem nezarmoutíš!

Před pár měsící Stavební úřad v Českých Budějovicích oficiálně potvrdil, že náměstkyně Lucie Kozlová, pravá ruka hejtmana Martina Kuby veřejně lhala, když všem tvrdila, že novostava, kterou staví na svých pozemcích u rybníka Dehtář není černá stavba. Je a úředníci vydali rozhodnutí o odstranění stavby.

V rozhovoru pro pořad Reportéři ČT a na zasedání českobudějovického zastupitelstva, které projednávalo návrh na její odvolání veřejně slíbila nápravu: „Abych tyto debaty jednou pro vždy ukončily a také pro ty, kdo mě znají a ví, že jsou pro mě mezilidské vztahy nejdůležitější, tak dojde k úpravě horního patra, že se buď odstraní nebo zásadně upraví jeho rozsah tak, aby minimálně ovlivňoval výhled pana souseda.“ Její spolustraníci v čele s hejtmanem Kubou ji za tento, podle nich „vstřícný“ přístup pochválili.

Psali jsme mi, jak to se stavbou, o které Kozlová tvrdí, že to v žádném případě není rodinný domek, ale chata k rekreaci vypadá. Podívejte se na zveřejněné fotografie.

V rámci řízení o odstranění stavby, začala paní politička dělat kroky k jejímu dodatečnému povolení. Zatímco před tím, na zákony kašlala, teď se je rozhodla plně využít. Podle místních chatařů práce na stavbě pokračovaly dál, zbouralo se lešení, začala navážka kolem domu, prostě klídek, věděla, že to má v kapse a chatařům se jen vysměje. A víte proč? Protože to je politička z Kubovy party a ti mohou všechno.

Několikrát jsem psala, že stavbu lze dodatečně povolit, pokud dojde ke splnění zákonných podmínek a stavebník prokáže soulad s územním plánem. A o to se Kozlová celou dobu snaží a vehementně jí v tom pomáhají místní politici.

A teď vám napíšu jak, abyste věděli, koho jste si do vedení obec zvolili.

Připomeňme si, že Lucie Kozlová staví v rekreační oblasti u rybníka Dehtář a v územním plánu obce Žabovřesky jsou popsány parametry staveb, které jsou v území povolovány. Musí splňovat mimo jiné výšku a limit zastavěnosti pozemku.

Vzhledem k tomu, že si paní náměstkyně „chatičku“ rozšířila v základech musela řešit limit zastavěnosti. Navštívila tedy místní zastupitelstvo s tím, že chce koupit obecní cestu, která vede kolem jejich pozemků a po které chodí lidé k rybníku. Přesto, že existuje usnesení, že obec Žabovřesky nebude prodávat žádný obecní pozemek, našlo se mezi členy pár rukou, kteří s prodejem souhlasili. Jenže, bylo jich málo. A víte, k jaké podpásovce se pak příznivci Kozlové snížili? Počkali si, až členové, kteří prodat cestu nechtěli, odjeli na dovolenou, svolali zastupitelstvo, a pak už těch rukou pro prodej cesty měli dost.

Tímto nekorektním způsobem si Kozlová rozšířila plochu svých pozemků. Sice je to pořád cesta s věcným břemen, ale to žádného úředníka nebude zajímat.

Pokud jde o výšku stavby, pak od vody, kde je podsklepení, je dům vyšší než z opačné strany. Navíc se kolem domu provádí zavážka, a tak už bude záležet na úřednících, ze které strany budou měřit výšku „chatičky“. A vzhlede k tomu, že ani realita, jak stavba vypadá, že jde o dvoupatrový objekt, který rozhodně není „chatičkou“ a do daného území nepatří, nepřesvědčil ne úředníky, ale zástupce obce, aby se postavili za své občany a krásnou krajinu a sjednali nápravu, nechali se „politicky koupit“.

Je to opravdu výsměch mocipánů lidem. Ne proto, že nedodržují zákony a morální pravidla, ale bez špetky soudnosti se postaví před vás, voliče, naslibují vám hory doly, čistou a slušnou politiku jen a jen pro vás a když jim to pak „hodíte“, tak se začnou chovat jako nadlidi. Lucie Kozlová je toho zářným příkladem! Myslí si, že může veřejně lhát, slibovat a nic se jí pod Kubovými křídly nestane.

13 komentářů

  1. Chatička, Dynamo, Metropol, rozkopané celé město, MAPE, jaderné úložiště… A tak by se dalo pokračovat v dalších a dalších kauzách, ve kterých má prsty vedení města společně s hejtmanem Kubou. Z Jižních Čech se postupně stává Kubistán a je nejvyšší čas u voleb těmto lidem vystavit účet.

  2. Jéé, to je fakt mazec, ta paní je asi slepá a politici schvalující ještě víc, jestli toto je chatička. Prostě někdo černou stavbu musí zbourat a někdo ne. A ani se nezačervená.

  3. Naše Česko nikdy volit nebudu. Je mi zle.

  4. Stavební povolení vydáno k rekonstrukci původní chaty, bez povolení realizována její úplná demolice a následně postavena tzv. „chata“ nová potažmo rodinný dům, opět bez pravomocného stavebního povolení. Reakce příslušného stavebního úřadu žádná. To je to Kubovo Nové Česko s jeho pravou rukou paní Kozlovou!!!

  5. Svině fialová. A jinde posílají baráky k zemi.

  6. Takhle si Kuba představuje celostátní politiku? Typickej ODSák.

  7. NAŠE ČESKO? Respektive JEJICH! Ještě pořádně Kubovo hnutí ani nezačalo a už si jedou kauzu za kauzou. Hlavně že chce Kuba dělat lepší politiku. Tak první co udělal omotal se lidma stejného ražení. Kozlová? Udělala ze sebe chudinku co netuší kdo ho do ní po nocích vkládá. To stavěl její partner a Kozlová přece není odborník co pozná jedno nebo dvě patra. A že vlastně už to není chata ale 7+kk 100m terasa. Super. A Kuba je jen podlej megaloman co se bojí ve svém hnutí udělat pořádek! Pamatuju na Senovážném nám. sochu Lenina teď se bojím, že se dočkáme Martina. Smrdí nám to v našem kraji kultem osobnosti.

  8. Zbourat, žádnou výjimku….

  9. Děkujeme za informace, které v médiích nezazní.

  10. Jéé, to je fakt mazec, ta paní je asi slepá a politici schvalující ještě víc, jestli toto je chatička. Prostě někdo černou stavbu musí zbourat a někdo ne. A ani se nezačervená.

  11. Kdo věří Kubovi a jeho přisluhovačům věří v ODS!
    Nic nového se pod novým názvem neskrývá!

  12. Stanislav

    Jinde se zbourá RD, protože byl porušen zákon a občan nebyl vlivný politik. V Jižních Čechách je to jinak. I komunisti by se mohli učit, jak se dělá papalášství v praxi a ještě je tu lidi volí a tkeskají jim.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *